Rady a tipy

2 přirozené způsoby, jak ztratit poporodní váhu

Určitý příbytek váhy v průběhu těhotenství je zcela přirozený, protože vaše tělo potřebuje dítěti poskytovat hodně živin. Po porodu je naštěstí možné nabytá kila zhubnout, aniž byste hazardovali se svým zdravím.

Zapomeňte na diety

Nejrůznější diety možná na první pohled mají rychlý účinek, ale z dlouhodobého hlediska způsobí víc zla než dobra. Vaše tělo potřebuje dostatek živin, aby se zotavilo z porodu (ať už proběhl bezproblémově či s komplikacemi). Začít mu upírat jídlo je tak to nejhorší, co byste mohli v dané situaci udělat.

Místo toho se snažte jíst zdravou, vyváženou a pravidelnou stravu. Poraďte se s odborníkem, pokud třeba, ale do diet se raději nepouštějte. Pomáhá jíst potraviny s vysokým obsahem vlákniny, které vás více zasytí a způsobí, že nebudete muset jíst tak často. Zařaďte do své stravy dostatek proteinů, které rovněž pomáhají omezit pocit hladu. Proteiny v hojném množství obsahují ořechy, ryby, mléčné výrobky, semínka a některé druhy masa. Vyhýbejte se potravinám s velkým množstvím přidaného cukru, a uvidíte, že se správným stravováním kila postupně půjdou dolů.

Začněte cvičit

Po porodu má člověk obvykle plné ruce práce s péčí o dítě. To však neznamená, že byste si nemohli dokázat najít čas na cvičení, které vás nejenom povzbudí na duchu, ale rovněž vám pomůže zhubnout váhu získanou v těhotenství.

Pro spalování kalorií a hubnutí je nejlepší věnovat se kardio činnostem, jako je běh, tanec, plavání či jízda na kole. Pokud však na podobné aktivity nemáte kvůli dítěti čas, můžete spojit dvě věci dohromady. Vyrazte s dítětem ven v kočárku a vydejte se na dlouhou procházku. Chůze je jedním z nejpřirozenějších způsobů, jak zhubnout a zlepšit své zdraví. Navíc vám pobyt na čerstvém vzduchu jen prospěje a pročistíte si tak hlavu. Případně můžete začít doma cvičit jógu či dělat již zmíněný tanec – obě aktivity je možné kvůli dítěti kdykoliv přerušit a vrátit se k nim o chvíli později.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *