Domácnost

5 nejoblíbenějších současných trendů jak zařídit dětský pokoj

Očekáváte potomka a zařizujete mu dětský pokoj? Nebo vám batole odrůstá malé postýlce a vy hledáte vhodnou postel, ve které se mu bude dobře spinkat? Jak zařídit dětský pokoj, aby byl hravý, stylový a bezpečný? Podívejte se s námi na pět současných trendů!

Jaké zvolit barvy?

V interiérech vládne skandinávský styl. Střídmé barvy, kterým vládne šedá a bílá, pronikly nejen do našich ložnic a obývacích pokojů. Skvěle vypadají i v dětském pokoji. Dají se kombinovat s pastelovými barvami a vkusnými doplňky.

Dětský pokoj nemusí hýřit křiklavými barvami, aby byl krásný. Stačí, když zvolíte k bílé, béžové či šedé pastelově modrou, růžovou nebo zelenou barvu, a hned bude pokojík veselejší a při tom zůstane velmi vkusný.

Pořiďte dětem stylovou postel

Stejné barvy vládnou i na nábytku. Ať už kupujete dětskou postýlku, nebo větší postel, zaměřte se na přírodní dřevo, popř. bílou barvu. Ladí ke všemu a vypadá velmi dobře. Hitem posledních měsíců jsou dětské postele ve tvaru domečku. V pokoji skvěle vypadají, dětem dodají pocit bezpečí a navíc na trámky nad postelí můžete zavěsit různé hračky či světýlka, které dětem posvítí na klidné usínání.

Každé dítě potřebuje úkryt před světem – kupte mu teepee

Tak, jako děti potřebují mateřskou náruč, potřebují i vlastní prostor a klid. Místečko, kam si zalezou, ukryty před světem, a budou si sami hrát, prohlížet knížku, nebo si třeba na chvíli zdřímnou. Pokud chcete být stoprocentně „in“, pořiďte dětem do pokojíčku teepee. Na podlážku můžete položit měkoučkou deku a vnitřek doplnit polštářky ve stejných barvách. Vaše dítě se tam bude cítit jako v pohádce.

Chytré a vkusné úložné prostory

Máte extrémní množství hraček a každý večer si lámete hlavu, kam všechny uklidit? To chce úložné prostory, které vše schovají a při tom si děti budou moci samy vyndat, s čím si chtějí hrát. V současné době vedou v dětských pokojích vysoké látkové koše, sladěné s barvami povlečení i stěn. Pokud budete kupovat výše zmíněné teepee, poohlédněte se i po těchto koších ve stejném stylu. Pokojík bude skvěle ladit a hračky budou bezpečně schované. Takových košů můžete mít u stěny postaveno třeba pět a vypadat budou skvěle. Kromě těchto košů dobře poslouží i různé látkové kapsáře, které zavěsíte na zeď, na dveře, nebo vedle postele.

Zapomeňte na plasty. Kupujte kvalitní hračky ze dřeva

Když už píšeme o bezpečnosti, měli bychom na ni myslet i při pořizování dětských hraček. Proč vyhazovat peníze za plastové mašinky, panenky a kostky, když se vše dá pořídit v mnohem vyšší kvalitě. Je sice pravda, že za dřevěné hračky a látkové panenky si připlatíte. Vydrží však mnohem déle a jsou výrazně bezpečnější, než lámající se plast, o který se děti mohou zranit, nebo ho spolknout. Na trhu stále přibývá firem, které se výrobou kvalitních hraček zabývají. Stačí jen zapátrat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *