Inspirujeme

7 filmů o těhotenství a dětech, které stojí za pozornost

Těhotenství, porod a výchova dítěte je přirozenou součástí života. Není proto divu, že se tento námět často objevuje ve filmech. Dnes se podíváme na sedm snímků, které by vás mohly oslovit. Vzhledem k četnosti podobných filmů je možné, že se k tomuto tématu pak vrátíme i v budoucnu.

40 Weeks (2014)

Dokument zachycuje průběh těhotenství a velmi realisticky představuje, na co se během očekávání dítěte můžete těšit. Věnuje se oboje emočním i fyzickým změnám, kterými těhotná žena prochází, a jeho obsáhlost a výstižnost z něj činí vhodnou podívanou pro nastávající maminky.

Babies (2010)

Dokument zachycuje první rok života dětí z různých států světa. Nejenže budete mít možnost nahlédnout do jiných kultur, ale také zjistíte, že děti jsou radost bez ohledu na národnost a místo původu.

Juno (2007)

Snímek citlivě a zároveň zábavně zachycuje nechtěné těhotenství dospívající dívky Juno (Ellen Page). Film tematizuje otázku adopce a osudy hlavní hrdinky je fascinující sledovat. Navzdory mladému věku Juno si film navíc mohou vychutnat diváci různého věku.

Sousedi (2014)

Vychovávat malé dítě není jednoduché, obzvlášť když u toho navíc musíte válčit se svými sousedy. Tato americká komedie spolehlivě zabaví a zažene nudu.

Tři muži a nemluvně (1987)

Tento film se od doby svého vzniku již stihl stát jednou z komediálních klasik, a zcela právem. Humorný náhled na tři muže vychovávající jedno dítě baví i v dnešní době, a to jak díky obratné režii Leonarda Nimoye, tak zásluhou výkonů herecké trojice Tom Selleck, Steve Guttenberg a Ted Danson.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Režisér Sam Mendes má za sebou nezapomenutelnou Americkou krásu a v tomto filmu předkládá vydařený příběh jednoho vztahu. Verona a Burt se vydávají na cestu napříč Amerikou, aby ještě před příchodem svého dítěte našli místo, kde by bylo nejlepší založit rodinu. Všude dobře, proč být doma je inteligentní nezávislá podívaná korunovaná skvělými hereckými výkony, u níž se dojmete i zasmějete.

Zbouchnutá (2007)

Výhradně komediální snímek se věnuje dvěma mladým lidem, kteří po jedné společně strávené noci zjistí, že budou mít dítě. Pokusí se proto dát dohromady, ačkoliv jsou povahově úplně jiní. V hlavních rolích této oddechové podívané exceluje dvojka Seth Rogen a Katherine Heigl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *