Rady a tipy

Anglicky od malička? Začněte co nejdříve s přirozenou a hravou výukou!

Na světě mluví anglicky na různých úrovních přes 1,5 miliardy lidí. Angličtina přináší nejen možnost dorozumět se s přáteli nebo kolegy ze všech koutů světa, ale také získat zajímavé a dobře placené zaměstnání. Do vínku proto dejte dětem výuku angličtiny, jednou vám za to poděkují. A kdy s angličtinou začít a jak?

Přirozeně a rovnou od plínek

Většině dospělých zřejmě nepřijde výuka od plínek reálná, ale odborníci mají jasno a doporučují mluvit a sdílet i s nejmenšími dětmi svou denní rutinu také v cizím jazyce. Díky přirozené a nenásilné formě totiž dítě získá povědomí o dalším jazyku bez vědomého učení. Stejným způsobem se učí děti v bilingvních rodinách, kdy matka nebo otec hovoří odlišným jazykem. Právě přirozenost a hravost je základem také v kurzech angličtiny pro nejmenší.

Se Stevem a Maggie

Do světa angličtiny zasvěcuje v těchto kurzech předškoláky dvojice postav – Steve a vrána Maggie. Hravé učení probíhá v malých skupinkách, děti se teprve s cizím jazykem seznamují a zbavují se ostychu z mluvení, proto nesedí klasicky za stolem v učebně, nýbrž na koberci. Výuka probíhá hravou formou za pomoci písniček, říkanek, edukativních her nebo příběhů vyprávěných pomocí obrázkových karet. Pro domácí opakování navíc výborně poslouží Youtube kanál, kde jsou vtipná a písničková videa se Stevem a Maggie.

Svět online v době koronaviru

Právě opakování je u dětí klíčem k zažití a prohlubování získaných znalostí, proto lektoři doporučují opakovat angličtinu několik minut každý den bez ohledu na to, zda jsou školy zavřené v rámci mimořádných opatření. Naopak se lze účastnit online výuky angličtiny pro děti a využít tyto lekce k doplnění zanedbané školní látky nebo k osvěžení zapomenutých znalostí. Tyto kurzy slouží také jako příprava k přijímacím zkouškám. Výhodou těchto lekcí je, že čas, délku i frekvenci si určuje student sám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *