Before header area

Co vám (možná) nikdo neřekl o porodu

Porod je jedním z nejzapamatovanějších okamžiků života každé ženy. Může být stresující nebo probíhat poklidně. Může být zdlouhavý či poměrně krátký. Jedna věc však platí pro všechny budoucí maminky: dokud porod nezažijete, nedokážete si stoprocentně na vlastní kůži představit, jak probíhá. V dnešní době internetové komunikace a snadno dostupných informací naštěstí můžete najít online spoustu informací, které vám (možná) nikdo o porodu předtím neřekl.

Pomoc, praskla mi voda!

Pokud rádi sledujete filmy a seriály, určitě jste aspoň jednou viděli dramatickou scénu, v níž těhotné hrdince zničehonic praskne voda a začne z ní vytékat obrovskou rychlostí. Vypadá to trapně a nebezpečně. Jak tomu naštěstí v případě fiktivních příběhů bývá, realita je trochu jiná. Hodně žen si zprvu ani nevšimne, že jim voda praskla, a pokud ano, jde o tenký pramínek, rozhodně ne vodopád, jak nám tvrdí televize.

Nebude to čisté

Opět se pozastavme u filmů a seriálů. Ve scénách porodu matka často porodí krásně čisté dítě a okamžitě si ho s láskou přivine k hrudi. Porod je ale všechno, jen ne čistý. Kvůli bolesti a kontrakcím se možná v jeho průběhu počůráte či pozvracíte. Vaše dítě bude po porodu špinavé od krve a dalších tělesných tekutin. Může vám to připadat nechutné, ale všechno nepohodlí velmi brzy pomine, nečistota se umyje a výsledek (zdravé dítě) za to přece stojí!

Zapomenete na to

Proč jsou ženy navzdory vší bolesti a nepohodlí v těhotenství a obzvlášť při porodu ochotné mít víc dětí než pouze jedno? Za tento drobný zázrak poděkujte selektivní paměti. Postupem času se vám z hlavy začnou vymazávat traumatické zážitky a fyzické utrpení, které jste při porodu zažili. Jde o přirozený proces – mozek tak chrání psychiku člověka a snaží se ji udržet nedotčenou, takže špatné vzpomínky zjemňuje. Člověk se tak snáz ubrání traumatu a v případě porodu brzy zapomene, jak bolestivé to možná bylo a začne se těšit, že svému dítěti pořídí bratříčka či sestřičku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vložit komentář