Rady a tipy

Hledáte vhodné hračky pro holky a pro kluky? Máme pro vás pár tipů!

Každé dítě samozřejmě potřebuje pro svůj správný vývoj také dostatečně podnětné okolí. Prostředí utváříme samozřejmě také hračkami, se kterými si dítě může hrát. Ať už se jedná o holky nebo kluky, v obou případech můžete vybrat také hračky, které dokáží podpořit správný rozvoj jejich osobnosti. Mohou podporovat myšlení, motorické schopnosti, ale obecně také vnímání okolí a interakci s okolním prostředím.

Něco pro malé princezny

Jestliže hledáte vhodnou hračku pro holku, v obchodě rozhodně nebudete mít nouzi o pestrou nabídku. Je zde celá řada skutečně poutavých a roztomilých hraček, ale i tady je důležité umět si vybrat. Vhodné hračky pro holky koupíte také na e-shopu přímo z pohodlí domova, takže vám je přivezou až domů a nemusíte se prakticky o nic starat. Mezi populární hračky pro děvčata patří:

  • Panenky a kočárky
  • Postýlky a domečky pro panenky
  • Puzzle

Mohou to být ale také nejrůznější hry na domácnost a celá řada dalších. Pointou těchto hraček každopádně je, že zajistí právě onu interakci s okolím. Naučí dítě poznávat okolní svět a u řady hraček se může zapojit i celá rodina. Holčičky také rády skládají puzzle, která mohou být postupně složitější s věkem dítěte.

A co pro kluky?

Pro kluky samozřejmě je výběr rovněž velmi pestrý. Pravděpodobně se budete snažit najít zábavné hračky, které nabídnou i trochu té mechaniky. Řada hraček může sloužit jako možná cvičební pomůcka. Pokud se rozhodnete pro hračky pro kluky, které zaujmou dítě, ale zároveň jej také něčemu přiučí, potom děláte tu nejlepší možnou volbu. Populární hračky pro kluky jsou například sada nářadí, která je ideální pro zlepšení motoriky dítěte. Samozřejmě jsou to ale také nejrůznější technické stavebnice, ze kterých kluci rádi skládají. Ty mohou být jak tematické pro složení konkrétního předmětu nebo objektu, tak mohu nabízet maximální volnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *