Rady a tipy

Hračky nemají jen zabavit, ale také vzdělávat. Vybírejte takové, které to umí

K dětství neodmyslitelně patří hraní a čas strávený objevování nových možností. Dnes mají již děti na výběr nepřeberné množství hraček a aktivit, které mohou dělat. Ale je škoda zásobovat je zbytečnými plyšáky nebo věcmi, které je nic nenaučí, když můžete pořídit hračky, které mají za cíl vzdělávat a podporovat zdravý vývoj dítěte.

Hračky, které vzdělávají

Hračky mají sloužit nejen k zábavě, ale především ke správnému poznávání světa, rozvoji fantazie a samostatnosti i k podpoře socializace. Pokud hledáte edukativní hračky, které pomohu vašemu dítěti zdravě se rozvíjet, rozhodně máte dnes na trhu řadu možností.

Jakákoliv hračka musí dítě umět správně motivovat, aby za pár dní neskončila někde v koutě mezi ostatními nezajímavými kusy. Musí tedy vyvolávat emoce a podporovat fantazii. Při výběru se vyplatí brát ohled také na osobnost dítěte a jeho specifické zájmy. Některé děti preferují stavebnice, jiné zase puzzle nebo kreativní hračky.

Bezpečnost na prvním místě

Dbejte také na bezpečnost, a proto vsaďte především na dřevěné hračky, nebo takové, které jsou vyrobeny z pečlivě testovaného materiálu. Nejmenší děti totiž často poznávají svět prostřednictvím svých úst a některé látky obsažené v hračkách by pro ně mohly být nebezpečné. Myslete také na malé části, které by dítě mohlo snadno vdechnout. Nevhodné jsou také ostré rohy nebo části, kterými by si dítě mohlo ublížit.

Zapojte celou rodinu

Starší děti je možné zapojit do hry, které se může zúčastnit celá rodina. Objevte interaktivní hračky jako jsou různé společenské hry nebo rébusy. Řiďte se také důležitým pravidlem, že hraček nesmí být nikdy příliš mnoho, ale raději by měly být o to více kvalitní. Skvělé je, pokud jsou hračky také variabilní a umožňují rozvíjet více různorodých aktivit. Taková hračka se pak tak rychle neomrzí a stále může dítěti nabízet nové podněty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *