Domácnost

Jak na útulný dětský pokojíček? Doplňky, které vaše děti budou milovat

Bytové doplňky nejsou výsadou pouze běžných obytných místností pro nás dospělé. Můžete samozřejmě přizpůsobit představám svého dítěte také pokojíček. Dětský pohled na svět je přece jen trochu jiný než ten náš, proto je vhodné vybírat doplňky do pokojíku spolu s vaším dítětem. Existuje velké množství zajímavých dekorací, které dokáží prostředí dětského pokojíčku výrazně zpestřit a rozveselit. Pojďme se společně podívat na některé z nich.

Okno jako jeden velký obraz

Aktuálně je to velká novinka a moderní trend. Jedná se o takzvané fotozávěsy a fotozáclony. Jak již název napovídá, jde o nádherné motivy, které jsou natištěné na látce ve velmi vysoké kvalitě. Dětské foto závěsy dokáží doslova rozzářit prostor. V pokojíku vytvoří učiněnou pohádkovou atmosféru. Hodně vám udělá radost, že se velmi jednoduše instalují, máte to zkrátka hotovo během chvilky. Výhodou je také variabilní zatemnění, které může být:

  • Lehké
  • Střední
  • Úplné

Vše záleží samozřejmě na tom, kolik světla chcete do místnosti pustit. Nemusí to být pouze pohádkové motivy, ale v sortimentu najdete především nádherné fotografie, ať už krajiny, měst či zvířat. Vyberou si tak rozhodně také odrostlejší děti.

Pro příjemný spánek vašeho dítěte

Zajímavý prostor pro dekorace skýtá také povlečení v posteli. To může u dítěte vyvolat příjemné chvíle, má-li na povlečení svůj oblíbený motiv, a právě se ukládá ke spánku. Mnoho rodičů se rozhodne koupit dětské povlečení i pro ty případy, kdy má dítě problémy třeba samo usnout. Může tak mít podobnou funkci, jako plyšáky na spaní. Omezí pocit samoty a vytvoří příjemné prostředí k usínání. Opět je samozřejmě na výběr nepřeberné množství motivů. Zde spíše než výjevy ve fotografické kvalitě, jako je tomu v případě závěsů a záclon, vedou zejména poutavě graficky vyvedené pohádkové motivy a zvířata.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *