Before header area

Jak vyzrát na bolavá bříška našich mrňousků? Poradíme, jak prdíkům vystavit stopku!

Bolavé bříško dokáže u miminka nadělat velkou paseku. Vytrvalý, neustávající pláč, zoufalí rodiče, kterým se nedaří svého broučka nijak uklidnit. Za tímto vytrvalým pláčem stojí v prvních 3 měsících života kojence většinou bolest bříška. Co ji způsobuje? Jak jí předejít? A jak můžeme miminku ulevit od bolesti?

Proč miminka trápí bolavá bříška?

Viníkem je chybějící střevní mikroflóra, která se u kojenců teprve vyvíjí. Trávicí systém není v prvních měsících života ještě zcela vyzrálý, což způsobuje plynatost. Sami určitě dobře znáte, jak nepříjemné dokáže být nadýmání a s tím spojená bolest břicha. A jak nepříjemné to pak musí být pro našeho kojence, který se na světě teprve rozkoukává a vše je pro něj nové?

Jde bolesti bříška předejít?

U kojících maminek je nejlepší prevencí vynechat z jídelníčku cokoliv nadýmavého. Bolení bříška může způsobit i polykání vzduchu během jídla, proto nechávejte své miminko během kojení klidně i několikrát odbrknout. Totéž platí i pro krmení z láhve. V tomto případě můžete svému miminku pomoci také koupí lahvičky s antikolikovým ventilem.

Pokud dáváte svému miminku umělé mléko, bolení bříška budete moci ovlivnit snad jen lahvičkou s antikolikovým ventilem. Každému kojenci vyhovuje jiné umělé mléko. Pokud se bolest objeví, vyzkoušejte různé značky. Pokud ani to nepomůže, může jít i o alergii na kravské mléko.

Pár tipů, jak ulevit od bolesti bříška

Úlevu od prdíků může přinést například jemná masáž bříška. Pomoci může i teplý obklad, který na bříško pokládejte raději přes jednu vrstvu oblečení. Úlevu od bolesti, pocit bezpečí a útěchu v jednom zaručí pokrčení nožiček miminka pod bříško a přivinutí na břicho maminky.

Vyzkoušejte i bylinky. Několik doušků fenyklového čaje denně pomůže zbavit dětské bříško prdíků. Účinné jsou i bylinkové masážní oleje s obsahem éterických olejů, kterými můžete bříško preventivně masírovat.

Mezi maminkami roste na oblibě také homeopatie. Pokud o této možnosti uvažujete, doporučujeme nejdříve zkonzultovat výběr vhodného homeopatika s odborníkem. Také je nutné počítat s tím, že ne u všech dětí homeopatický přípravek zabere.

Pokud už jste vyzkoušely všechno možné a nic vašemu miminku od prdíků nepomohlo, nezbývá, než zajít do lékárny. Nic nepokazíte laktobacily nebo probiotickými kapkami. Na trhu je celá řada produktů, proto budete muset vyzkoušet a posoudit, které budou vašemu miminku pomáhat nejvíce. Bolesti bříška jsou a také zůstanou jedním z velkých strašáků všech rodičů. Dnes už existuje celá řada možností, jak kojencům od prdíků nebo koliky pomoci. Postupem času budou bolesti bříška ustupovat. Do té doby je potřeba vašemu miminku vytrvale pomáhat od jeho prvních strastí na tomto světě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vložit komentář