Zdraví

Jaké jsou nejčastější dětské nemoci?

Narození děťátka neprovází pouze samé pozitivní zážitky a ne každý den je zalitý sluncem a to zejména tehdy, když miminko či dítě v batolecím věku začne navštěvovat různé kolektivy a podobně, kde na něj číhá celá spousta virů a bakterií, které jsou však pro správnou tvorbu imunitního systému dítěte nezbytné. Ne každá maminka, zejména ta, která má doma své první dítko ale ví, jakých nejčastějších dětských nemocí je na místě se obávat. Zde je proto jejich stručný výčet.

Rýma a různé záněty dýchacích cest

Mezi naprosto nejčastější dětskou nemoc patří různé záněty dýchacích cest a nepříjemná rýma. Inkubační doba tohoto onemocnění je pouhých 4 až 5 dní. Pokud se tedy například ve školce objeví jedno jediné dítě s rýmou, je víceméně jisté, že si toto onemocnění domů přinese i váš drobeček s nejméně osmi dalšími vrstevníky. Viry se šíří v tomto případě vzduchem, tudíž je velmi těžké se této nemoci vyhnout. Mezi hlavní příznaky patří zejména únava, rýma, nevrlost dítěte, popřípadě i chrapot a kašel.

Zánět průdušek

Zánět průdušek jde u dětí ruku v ruce s rýmou. Může se objevit právě po prodělané rýmě. Provází ho zejména bolest v krku, dráždivý až suchý kašel a také zvýšená teplota. V tomto případě se doporučuje pro uvolnění dýchacích cest zvlhčit vzduch v místnosti, kde dítě spí a také mu podložit hlavu vyšším polštářem.

Zánět středního ucha

Velmi nemilou nemocí u malých dětí je zánět středního ucha, který se může projevit jako kompilace spojená s onemocněním dýchacích cest. Dítě je v tomto případě neklidné, nemůže spát a stěžuje si na nepříjemnou bolest ucha, popřípadě má i horečku. Doporučuje se tak v tomto případě podávat kapky do uší, které dítěti na krátkou dobu uleví. Někdy je ovšem zánět středního ucha tak komplikovaný, že je třeba podstoupit píchání uší, které od bolesti okamžitě uleví. Tyto problémy se ovšem v dětském věku velmi často neustále vracejí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *