Before header area

Je káva v těhotenství zakázaná? Omezit se musíte, ale šálek denně nevadí

Zdá se, že mezi lidmi stále neexistuje jednoznačná shoda ohledně toho, zda těhotné ženy mohou kávu pít nebo nikoliv. Je jasné, že žena, která je těhotná, musí svůj životní styl novému stavu významně přizpůsobit. To znamená především to, že by měla zcela vyloučit alkohol a kouření, ale mnozí lidé zastávají názor, že by neměla pít ani kávu. Jak to tedy je?

Vzdát se jí zcela nemusíte

Pravda je někde na půli cesty. Je jasné, že pít kávu v těhotenství se nedoporučuje zejména z toho důvodu, že větší množství tohoto nápoje by mohlo ohrozit vývoj miminka. Nicméně platí, že pokud si žena dopřeje šálek kávy jednou denně nebo jen párkrát do týdne, ničemu to nevadí. To, co je zakázané, je pít kávu dennodenně v množství vyšším než tři šálky. Pokud tedy některá žena takto před otěhotněním kávu konzumuje, jistě to pro ni bude znamenat jisté omezení. Zcela vyloučit ji však nemusí.

Důležité je omezit příjem kofeinu

Možná jsou pro někoho jeden až dva šálky poměrně neurčité množství, takže můžeme ještě dodat, že množství přijatého kofeinu by nemělo překročit 150 mg – 200 mg za den. Takto žena neuškodí sobě, ani svému dítěti.

Neexistuje bohužel nic takového jako nejlepší káva pro těhotné ženy. Velmi dobrou volbou ale může být třeba bezkofeinová káva. Připravit si můžete bezkofeinovou kávu na způsoby, které preferujete – dá se z ní udělat chutné espresso, latte, nebo oblíbené kapučíno.

Kávu si plně nevychutnáte ani po porodu

A porodem omezování v pití kávy končí? Bohužel ne tak docela. Je totiž pravdou, že kofein se z krve dostává i do mateřského mléka, takže pokud žena kojí, je nutné stále dodržovat režim nízkého příjmu kofeinu. Pokud bude nicméně dodržovat předchozí rady a držet příjem kofeinu pod doporučenou hranicí, neměla by se jeho konzumace negativně odrazit na spánku dítěte. Pravidlo je tedy jasné – kávy se není třeba zcela vzdát, ale omezit ji budete muset určitě – záleží, na co jste byli před těhotenstvím zvyklá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vložit komentář