Inspirujeme

Pořiďte dětem dalekohled a vaše výlety budou zábavné a plné poznávání

Namotivovat děti do výletů je poměrně náročné. Pokud po cestě nejsou prolézačky a na konci aspoň zmrzlina, je skoro nadlidský úkol zařídit, aby je cesta bavila a nestěžovaly si. To zná asi každý rodič. Výlety se ale dají zpříjemnit a ozvláštnit řadou aktivit, které by vás možná na první dobrou nenapadly, ale v praxi se docela osvědčily. Co takhle koupit dětem dalekohled a v rámci výletu se věnovat pozorování krajiny, zvířat, ptáků nebo dokonce nic netušících turistů. Určitě budete mít o zábavu postaráno.

Myslete na možné nehody

Jelikož se jedná o dětské dalekohledy, měla by být hlavním kritériem jeho odolnost vůči pádům. Je jasné, že dětské ručičky nejsou tak opatrné a dalekohled jim může upadnout. Zaměřte se tedy na dětské dalekohledy, které mají například i ochranné pouzdro, které chrání křehkou čočku dalekohledu a zabraňuje poškrábání nebo potlučení.

Druhým důležitým kritériem je určitě cena. Do dětské hračky se nevyplatí investovat příliš mnoho, zároveň ale platí, že pokud chcete dalekohledem něco skutečně vidět, nevystačíte si s něčím, co pořídíte za pár korun v hračkářství. Určitě se vyplatí zajít do specializovaného obchodu a požádat a pomoc a radu.

Nechte si poradit

Prodavači vám jistě rádi poradí, jak vybrat dalekohled, který bude nejlépe odpovídat vašim potřebám. Je totiž otázkou, co přesně má dalekohled splňovat. Pokud jím chcete pozorovat jen ptáky nebo zvěř přes den, jsou vaše nároky poměrně snadno splnitelné. Jestliže ale máte touhu zaměřit se na pozorování i když se setmí, musíte už vybírat ze zcela jiných typů, které bývají také dražší.

Rozhodně také neplatí všeobecné přesvědčení, že čím větší přiblížení, tím lepší zážitek z pozorování budete mít. Ano – samozřejmě se vám podaří vidět i hodně vzdálené objekty, ale kvůli velkému přiblížení dochází ke zmenšení zorného úhlu, poklesu světelnosti a zvýšenému třesu obrazu. Celkový zážitek tak bývá paradoxně horší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *