Inspirujeme

Puzzle jsou skvělá hračka nejen pro děti

S obdobím dětství byly vždy spojeny nejrůznější hračky a hry. V uplynulých desetiletích prošly hračky velkým vývojem a změnami, a tak se dnešní moderní hračky v mnohém liší od těch, se kterými si hráli nejen babičky a dědečkové, ale i rodiče dnešních dětí. Jsou ale věci, které zůstávají již po staletí stejné, a to je poslání, cíl hraček, kterým je jednak přinášet dětem do jejich životů radost a fantazii a zároveň jim pomoci rozvíjet se a učit novým věcem. Nejrůznějších hračky jsou totiž jedním z nejčastějších způsobů a prostředků, prostřednictvím kterého si děti rozvíjejí své poznávací schopnosti i představivost, v neposlední řadě pomáhají také k rozvoji vztahů sociálních a společenských.

Rozvíjí paměť, kognitivní schopnosti i motoriku

Jednou z odvěkých dětských hraček byly a jsou také nejrůznější stavebnice a skládačky, které pomáhají rozvíjet dětskou tvořivost, zvídavost i jemnou motoriku. Jedním z příkladů jsou i tak zvané puzzle neboli skládačka, která vznikne rozřezáním obrázku na různý počet dílků. Úkolem dítěte je pak obrázek z dílků  následně složit do původní podoby. Pokud uvažujete o tom koupit puzzle pro děti, měli byste věnovat pozornost nejen obrázkům, ale také počtu a velikosti dílků, v nabídce jsou nejrůznější skládačky vhodné pro děti různých věkových kategorií. Nabídka je opravdu široká, starší děti pak jistě ocení tak zvané 3D puzzle.

Proč koupit puzzle nejen dětem, ale i babičce?

Pokud jsou vaše děti ještě malé a máte obavu z toho, že klasické puzzle vyrobené z papíru pro ně nejsou ještě vhodné, neboť dílky jsou příliš malé, křehké a neodolné například cucání, nemusíte je o radost ze skládání ochudit. Lze si totiž rovněž vybrat dřevěné puzzle, které je nejen krásné, ale také odolné a zdravotně nezávadné. Mimochodem tato skládačka zdaleka nepřináší výhody jen dětem, ale odborné studie prokázaly pozitivní účiník skládání puzzlů také pro starší osoby, neboť při skládání dochází k propojování činností obou mozkových hemisfér, což má pozitivní účinky jako prevence před stárnutím mozku a vznikem demence i Alzheimerovy choroby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *