Domácnost

Rostoucí židle a stoly umožňují správný vývoj páteře vašeho dítěte

Fyzické proporce dětí se mění doslova s každým okamžikem. Děti rostou jako z vody a často prakticky před očima. Proto je zapotřebí v každém momentě jejich růstu jim nabídnout ergonomické vybavení domácnosti. Platí to především pro židle a stoly, u kterých děti od určitého věku tráví nemálo času. Abychom zabránili vývojovým poruchám a deformacím páteře, je zapotřebí, aby židle a stoly umožňovaly kvalitní sezení. Jak to ale docílit, když děti tak rychle rostou? V našem článku se podíváme na možnost, jak tuto skutečnost efektivně řešit.

Nepodceňujte výběr správné židle

Možnost kvalitně si sednout je důležitá už k tomu, aby si děti vypěstovaly dobré návyky. Spousta věcí, které se naučí v dětství, si totiž přinášejí do dospělosti. A potom se případné zlozvyky odnaučí už jen velmi těžko. Protože židli určitě nemůžeme měnit každého půl roku, nejvhodnější je rostoucí židle. O co se jedná? Tato židle je doslova schopná růst spolu s dítětem. Jediné, co potřebujete dělat, je kontrolovat její nastavení a vždy ji vhodně přizpůsobit vzrůstu dítěte.

Tyto produkty dnes koupíte za zajímavé ceny i na e-shopech, kdy některé nabízejí ve svých kamenných prodejnách možnost si jednotlivé modely vyzkoušet přímo s vaším dítětem. To pro správný výběr rozhodně doporučujeme. Také lze doporučit zaměřit se na to, zda:

  • Nabízené produkty splňují veškeré atesty
  • Dostanete dostatečně dlouhou záruku

Tyto aspekty jsou samozřejmě dobrou indicií k tomu, že dané produkty jsou opravdu kvalitní a splní všechny zdravotní a bezpečnostní standardy, které lze od kvalitních produktů pro děti očekávat.

Nezáleží pouze na židli

Ke kvalitní židli patří samozřejmě neodmyslitelně také stůl. U stolu hraje zásadní roli z hlediska ergonomie zejména jeho výška. Proto je tady kromě rostoucí židle také výškově nastavitelný stůl. Dle toho, jak dítě roste, jej tak můžete upravovat spolu s rostoucí židlí. Při sestavení takového ergonomického pracoviště uděláte pro vývoj páteře svého dítěte rozhodně velmi mnoho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *