Rady a tipy

Rozvod je trauma především pro děti

Rozvod je vždy traumatizujícím zážitkem. Přestože dnes jde od sebe každé druhé manželství a dospěláci pomocí rozvodu ventilují závažné, ale často i malicherné problémy, málokdo v době, kdy se řeší majetky, peníze, nenávist a budoucí lovestory, myslí i na děti.

Ty totiž vzniklý chaos, často spojený se stěhováním a nejistotou, vnímají s obrovským strachem. Nechtějí přijít ani o jednoho z rodičů a nechápou, proč se jejich milované bytosti k sobě najednou chovají tak nehezky. Problémy v dětské duši mohou bez povšimnutí gradovat tak dlouho, že se dostanou až do fáze úzkostné poruchy.

Když dítě trpí úzkostmi

Najít řešení, jak se zbavit úzkosti u dětí, je během na dlouhou trať. Dětské vnímání je zcela odlišné, než u dospělých, proto je třeba přistupovat k terapii s maximální trpělivostí a citlivostí. V státních ordinacích, kdy má lékař na každého uspěchaných dvacet minut na pojišťovnu, to jde jen velmi těžko. V tomto případě je vhodné se obrátit na odborníky z komerční sféry.

V AdiCare léčí úzkost nejmodernějšími metodami, bez nutnosti užívat léky. Zaměřují se především na kognitivně behaviorální psychoterapii, která představuje nejúčinnější formu léčby úzkostných poruch. Psychoterapii, nebo alespoň její část, mohou děti absolvovat z bezpečí domova, pomocí online přenosu. Výhodou terapie v Adicare je i skutečnost, že se nezaznamenává do zdravotní dokumentace dítěte a není tak součástí žádných posudků.

rozvod

Nenechte dítě trápit!

Úzkostnou poruchu lze diagnostikovat i podle doprovodných somatických a fyziologických změn. Pokud dítě pociťuje úzkost, nemůže dýchat, buší mu srdce nebo se začalo počůrávat, je zjevné, že ho ovládá neřízený strach a neměli byste návštěvu odborníka odkládat. Neléčená úzkostná porucha má bohužel tendenci se zhoršovat a přivádět postiženému stále větší tělesné i duševní utrpení.

I když mají rodiče v době rozvodu svých starostí nad hlavu, věřte, že zanedbání příznaků u vlastního potomka byste časem velmi trpce litovali!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *