Rady a tipy

Šperky pro děti dnes svou nabídkou v mnohém konkurují těm pro dospělé

V každé malé holčičce se ukrývá malá parádnice, a tak se většina malých slečen již od dětských let ráda fintí. Doma si často půjčují oblečení, šminky a šperky svých starších sester či maminky a před zrcadlem pak zkoušejí, jak jim sluší. Mnoho malých slečen si také pravidelně k narozeninám či Vánocům přeje moderní oblečení a nejrůznější doplňky. Každé malé slečně se pak rozsvítí očka, když otevře dárek, ve kterém se ukrývají šperky.

Tradice v podobě dětských náušniček

Pro naši kulturu je typické, že každá čerstvě narozená holčička musí mít své náušničky. Většina dětských náušnic je vyrobena ze zlata, stříbra či chirurgické oceli a navíc jsou zdobeny malými barevnými kamínky, které nenásilně podtrhnou dívčí půvab. Pokud nevíte, jaký tvar či motiv zvolit, vyberte dětské náušnice s neutrálním tvarem květiny či srdíčka. Oblíbené jsou ale v současné době i nejrůznější zvířecí motivy, například motýlci, jednorožci nebo náušničky ve tvaru psích tlapek. Nic nezkazíte ani motivem čtyřlístku pro štěstí. U všech dětských šperků, ale u náušnic zvláště, je důležité věnovat pozornost také systému jejich zapínání. Ten by měl být takový, aby co nejlépe zamezil ztrátě šperku, a zároveň takový, aby si jím malá holčička neublížila.

Řetízky, přívěsky, náramky

Náušničky poté později můžete skombinovat také s dalšími šperky, zejména v podobě řetízku s přívěskem, který bude mít stejný tvar a motiv jako náušničky. Opět k nejoblíbenějším patří nejrůznější zvířátka, květiny, hvězdičky, srdíčka či smajlíci. Náramky a řetízky vždy vybírejte s ohledem na věk dítěte, neměly by být ani příliš malé, aby je neškrtily, ani příliš volné, neboť v tom případě by je malá slečna mohla snadno ztratit. Jemné dětské šperky mohou být kromě krásného dárku i pozdější vzpomínkou na určitou specifickou životní událost či milník. Nejčastěji se malým děvčátkům dávají ke krtinám, prvním narozeninám či při nástupu do první třídy. Oproti běžným dárkům v podobě hraček jsou šperky vždy dárkem na celý život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *