Rady a tipy

Šperky s brilianty vykouzlí úsměv na tváři každé ženě

Šperky v podobě nejrůznějších řetízků, náramků, náušnic či prstenů jsou součástí našich životů již od starověku a i dnes o mnoho tisíc let později jsou právem  považovány za ozdobu každé ženy. Zároveň jsou v dnešní době často nejen doplňkem, který se spolupodílí na celkovém image ženy, ale nejrůznější studie se zabývají také tím, co šperky prozrazují o osobnostech žen, které je nosí, či proč patří šperky mezi jednu z nejčastějších ženských slabostí, jejíž koupi nedokáží odolat.

Výjimečnost briliantových šperků

Šperky jsou již po staletí také velmi oblíbeným dárkem, který zejména muži svým manželkám či partnerkám dávají k nejrůznějším příležitostem, výročím či narozeninám. V současné době se jsou velmi oblíbené šperky s nejrůznějšími drahými kameny, například každou ženu jistě potěší briliantové šperky, které vynikají svou nadčasovou krásou, elegancí a jemností. Briliantové náušnice, náramky či přívěsky se hodí pro každou příležitost a dají se velmi dobře kombinovat s oblečením rozmanitého stylu i dalšími módními doplňky, jako jsou kabelky či boty.

Prsten jako král všech šperků

Specifickým typem šperků jsou prsteny. Když se řekne prsten, vybaví se většině z nás zejména prsten  snubní, který je již od dob starověkého Říma jakýmsi symbolem manželského svazku a věrnosti. Prsteny ale patří nejen ke svatbě a zásnubám, oblíbeným dárkem jsou v mnoha zemích také v případě narození dítěte. Krásný briliantový prsten je při takových výjimečných životních příležitostech skvělou možností. Pokud vás zajímá, odkud se tradice nošení prstenů vlastně vzala, vězte, že podle starých řeckých bájí a pověstí jsou prsteny jakousi vzpomínkou na Promethea. Ten byl za to, že přinesl lidem oheň, potrestán přikováním ke skále, když ho pak Hérakles osvobodil, musel následně na svém prstu nosit kroužek ze řetězu se vsazeným kamínkem z oné skály neboli první prsten.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *