Domácnost

Vinylová podlaha do dětského pokoje? Rigidní vinylová jistě!

Že není vinyl jako vinyl, o tom už jste jistě slyšeli. Vinylových podlah je dnes na trhu nepřeberně a liší se kvalitou, vzhledem i cenou. Které z nich jsou určeny do dětských pokojů?

Dětem to nejlepší

Našim mrňousům chceme dopřát to nejlepší v každém ohledu, a tak i při zařizování dětských pokojů hodně přemýšlíme, než cokoli koupíme. A podlaha je opravdu velmi důležitá. Děti tráví batolením po podlaze a hraním na zemi velké množství času a tak chceme, aby byla podlaha teplá, příjemná na dotyk, hygienická, o zdravotní nezávadnosti nemluvě, ale také odolná. Nesmí ji poškodit pád hračky, ani rozlitý džus.

Zdroj: fotobanka

Novinka na trhu – rigidní vinyly

Novinkou na trhu vinylových podlah jsou tzv. rigidní vinyly. Zní to složitě, ale znamená to spojení více materiálů v jednom podlahovém dílu, s cílem zdokonalit vlastnosti podlahy tak, aby splnila všechna výše uvedená velmi náročná kritéria.

Měkká hmota, která chemicky zapáchá, kroutí se teplem a proříznete ji příborovým nožem, patří na smetiště dějin. Rigidní vinylové podlahy mají minerální jádro, které si představte jako tenkou kamennou vrstvu a na ní je teprv pevně nanesený vinyl s dokonalým vzhledem přírodního dřeva. Nenápadná, ale významná vrstva korundového laku dodává povrchu nebývalou odolnost proti poškrábání, otěru a vodě.

Rekonstrukce i novostavba

Podlahy se dodávají v deskách s montážním zámkem a pokládají se jako plovoucí, případně se lepí k podkladu. Pokládka je rychlá, to ocení každý, kdo se pustí do rekonstrukce domu či bytu. Rigidní vinyly jsou určeny i k pokládce na podlahové topení.

Pro bezstarostné hry vašich dětí

Do dětských pokojů jsou rigidní vinyly ideální krytina: jsou pohodlné, tiché a teplé, přitom se nemusíte bát poškrábání a neublíží jim ani rozlitá voda. Odolnost podlahy je předpoklad pro bezstarostné hry dětí v každém věku.

Rigidní vinyly Barlinek jsou atestované jako nezávadné a díky jednoduché údržbě se budou zamlouvat i alergikům.

Přírodní design dělá útulný domov a přesně toto všechno vaše děti potřebují!

Podívejte se na nabídku tradičních dřevěných i inovativních hybridních podlah zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *