Rady a tipy

Vyrazte s dětmi do Mariánských Lázní

Jarní prázdniny se nezadržitelně blíží, někdo už má jasno, jak je stráví, jiný o tom teprve rozhoduje. Pokud patříte do druhé skupiny, máme pro vás tip na místo, kde si pobyt, možná trochu překvapivě, užije celá rodina. Řeč je o lázeňském městě, které patří mezi nejmladší lázně u nás, Mariánských Lázních.

Město v parku nebo park ve městě?

Západní Čechy jsou známé tím, že se tu nachází celá řada zajímavých míst, lázeňská města nejsou výjimkou. Mezi ta nejznámější patří Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně, všechny jsou mezi lázeňskými hosty oblíbená. Karlovy Vary jsou proslulé Vřídlem, Františkovy Lázně mají sochu Františka a ty Mariánské? Tady je Zpívající fontána a nádherné parky, které svádí k tomu, aby si návštěvník kladl otázku, zda jde o park ve městě, nebo město v parku.

Lázně pro všechny věkové kategorie

Také žijete v domnění, že do lázní se jezdí jen v důchodu, nebo když vás trápí zdravotní obtíže? Nejste sami, opak je ale pravdou. Do lázní se v dnešní době může vypravit každý, ať je mu pár měsíců nebo pár desítek let. Vůbec k tomu nemusíte mít žádný zdravotní důvod, lázně jsou skvělé i na relaxaci nebo doplnění sil.

Zdroj: fotobanka

Co s dětmi v Mariánkách musíte vidět?

Rodiny s dětmi to při výběru místa, kam se vydat, nemají jednoduché, velkou roli hraje i to, co na konkrétním místě s ratolestmi podniknout. Mariánské Lázně na tom v tomto ohledu jsou skvěle, nabízí dětem bohaté vyžití. Jaké?

  • Po celý rok můžete navštívit park miniatur Boheminium, kde je k vidění víc než 70 modelů našich památek.
  • V zimě si nejen děti mohou zalyžovat ve zdejším skiareálu, který disponuje lyžařskou školou i sjezdovkami různých stupňů obtížnosti.
  • Když počasí nepřeje, můžete se vydat do Městského muzea Mariánské Lázně, kde se dozvíte spoustu zajímavostí nejen ze života J. W. Goetha, ale i o historii lázeňských pohárků a oplatek.
  • Procházet se můžete parky, které vás okouzlí v létě i zimě. Kdo tu už byl, ten pochopil otázku, na kterou snad nikdo nezná správnou odpověď. Jde o město v parku nebo park ve městě? Každý na to má jiný názor.
  • V zimě sice neuvidíte v provozu Zpívající fontánu, která je dominantou města, na lázeňských oplatkách si ale pochutnat můžete, stejně tak na minerálních pramenech, které tu vyvěrají.
  • Když se vám zachce sportu, je tu městský bazén, pokud vám chybí kultura, zajděte do zdejšího divadla.

Víte, že ve městě je i celá řada kaváren a cukráren, kde můžete během chladných dní posedět a dopřát si něco na zahřátí nebo na zub?Další tipy na výlety i ubytování najdete zde.