Rady a tipy

Coca-cola a střevní chřipka k sobě nejdou

Střevní chřipka je přesně to, co doma nechcete. Zároveň je to onemocnění, které děti domů přinesou velmi často a velmi často také smete celou rodinu.

Děti jsou nadšené, protože dostanou Coca-colu, ale věděli jste, že jsou lepší způsoby?

Lepší je minerálka

Dříve na střevní chřipku rodiče dávali piškoty a hořký čaj. Později se rozšířila Coca-cola. Jenže málo kdo ví, jak ji opravdu používat.

Rodiče dají po prvním zvracení dítěti colu, a poté se diví, že dítě i nadále zvrací. Teprve v ordinaci lékaře se poté dozví, že udělali chybu.

Cola se totiž smí dávat teprve poté, co dítě přestalo zvracet. Cola totiž dítěti nedá nic jiného, než dráždivé cukry a bublinky, což vede k dalšímu zvracení.

Navíc neobsahuje potřebné minerály, které tělo potřebuje, a tudíž tělo nezavodní. A cílem rodičů má být dítě zavodnit, aby nebylo dehydrované a neskončilo v nemocnici.

Lékaři proto místo coly doporučují rehydratační roztoky nebo studené neperlivé minerálky. Rozhodně nepostačí pouze voda, protože nedodá tělu potřebné látky, které ztratilo.

Výzkumy nepotvrdily účinky coly

Proč vlastně došlo k tomu, že lidé začali dávat na zklidnění žaludku colu? Protože leckdy pomůže. Jen ne při akutní střevní chřipce.

Výzkumy navíc ukázaly, že cola nemá žádný úlevný účinek. V ní obsažený kofein dítě probere a rodiče si poté myslí, že se mu ulevilo. Ale je to opravdu jen kofeinem.

Mírný účinek by mohla mít kyselina fosforečná, ale testy ukázaly, že ji má cola takové malé množství, že je naprosto bez účinku.

Colu tedy můžete dítěti dát, ale teprve poté, co ustoupí akutní fáze a vy chcete dítě trochu vzpružit. Do té doby žádné sladké a hlavně zavodňovat minerální vodou.

 

Autor: Soňa J.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *