Domácnost

Jak připojistit dítě, když jedete na dovolenou?

Léto přeje výletům, je to čas dovolených. Kdy jindy se vydat poznávat nová a nová místa? I během dovolené se ale může přihodit nejedna nepříjemnost, třeba nemoc, zranění, případně můžete něco nechtěně rozbít. Když většinu úspor padne na dovolenou, z čeho pak platit odškodné? Když si uzavřete odpovídající cestovní pojištění, můžete být v klidu.

Bez pojištění na cesty nevyrážejte

Cestovní pojištění je moudrým základem každé cesty. Mnozí z nás sice žijí v domnění, že jim se stát nic nemůže, a když už, tak přece máme pojištění ke kartě a Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ani jedno z toho ale neposkytne dostatečnou ochranu.

Limity u pojištění ke kartě nejsou nijak vysoké a klidně se může stát, že budete muset doplácet z vlastní kapsy. A to je přesně to, čemu se chcete vyhnout. Průkaz pojištěnce zase sice v zemích EU ošetření zajistí, ale jen ve státním zařízení, na privátní můžete zapomenout. Navíc i v tom státních po vás mohou chtít nejrůznější doplatky za léčbu.

Co zahrnuje cestovní pojištění?

  • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
  • Non-stop asistenční služby v českém jazyce
  • Pojištění vybraných sportů bez navýšení ceny
  • Bezplatné prodloužení cestovního pojištění v případě nečekaných situací v cílové zemi
  • Úhradu zdravotní repatriace i repatriace ostatků
  • Hrazenou zdravotní péči ve veřejných a v privátních zdravotnických zařízeních
  • Možnost připojistit si úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel

Jak si sjednat to nejlepší pojištění pro sebe i pro dítě?

Cestování s dětmi je přece jenom o něco náročnější než bez nich. Děti jsou častěji nemocné a jsou i neposedné. Riziko toho, že budete potřebovat služby zdravotnického zařízení je přece jenom vyšší, stejně jako se snadno stane, že nedopatřením třeba v hotelu shodí drahou vázu, která se rozbije. Sjednání pojištění na cesty tak nepodceňujte, vyberte si to nejlepší.

Zdroj: fotobanka

Pohlídejte si limity pojistného plnění

Platit léčebné výlohy, které hravě vyšplhají do výše několika milionů asi nikdo nechce. Proto si pohlídejte výši pojistných limitů, tedy maximální částku, kterou pojišťovna uhradí. Pro letní cesty po Evropě chtějte alespoň limit ve výši 3 miliony Kč, v zimě a při cestách mimo Evropu alespoň 5 milionů Kč.

Důležité jsou i asistenční služby

Zdají se vám zbytečné? Domluvíte se docela obstojně, pusu máte taky proříznutou. Nechceme vás podceňovat, ale když se něco stane, často začneme panikařit a nevíme, co dělat. Asistenční služba je v takovou chvíli k nezaplacení.

Oceníte úrazové pojištění

Úrazy vznikají i při dovolené. Když kvůli nim pak nemůžete chodit do zaměstnání, chybí vám část příjmu. Díky úrazovému pojištění dostanete za každý den léčby sjednanou částku a rozdíl nemusí být tak hrozný.

Vhod přijde i pojištění odpovědnosti

Přesně pro situace, kdy vy nebo váš potomek rozbijete tu vázu, srazíte se s někým na sjezdovce a způsobíte mu újmu apod., se hodí i pojištění odpovědnosti. Ale pozor, vztahuje se jen na neúmyslné činy.

Připojistit se můžete i proti ztrátě zavazadel, k zahození není ani pojištění storna zájezdu

Noční můry každého cestovatele. Ztráta zavazadel a skutečnost, že těsně před odjezdem musíte z vážných důvodů dovolenou rušit a díky storno poplatku přijdete o vše, co jste do dovolené investovali. Díky připojištění se dočkáte alespoň nějaké náhrady.

Náš tip na závěr: Víte, že i cestovní pojištění si můžete sjednat online, klidně těsně před odjezdem na dovolenou?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *