DítěRady a tipy

Zpátky do školy!

A je to tady. Pro někoho dlouho očekávaná událost, pro jiné noční můra. Rodiče, kteří horko těžko sháněli přes léto hlídání, jsou dozajisté potěšeni. Co ale spojuje oba typy rodičů?

Školní výbava

Je to tak. S velkými výdaji se nejčastěji spojuje slovo prvňáček, kdo má, ale už děti ve vyšších ročnících ví, že jeto úplně jedno do jaké třídy dítě nastupuje.

V první třídě si ulevujete větou, že něco využijte i do druhé třídy. Ale! Použijete maximálně stejnou aktovku, penál, sáček na přezuvky. Protože na konci prázdnin zjistíte, že jsou ve vodovkách tři barvičky, bačkůrky a boty na tělesnou výchovu jsou malé. Modelína? Tu jsme přeci z kufříku vyndali během deštivých letních dnů. A koloběh nákupů začíná.

Některé školy před letními prázdniny vybírají od rodičů peníze na pomůcky, snaží se tak zakoupit materiály velkoobchodně se slevou. Zároveň tak ulehčí práci rodičům. Některé školy dávají dětem něco do začátku zdarma. Ale to se většinou poštěstí pouze prvňáčkům.

Jak se tedy z toho na konci prázdnin nezbláznit?

Za prvé. Začít včas! Pokud jste dostali na prázdniny seznam s pomůckami, je vhodné aspoň ty, z kterých děti nevyrostou pořídit dříve. Vhodnou obuv a oblečení ponechte na konec prázdnin, děti totiž stále rostou, a může se stát, že vám bačkůrky za pár týdnů nebudou.

Dobrou pomůckou je seznam, který budete s každým nákupem odškrtávat a zabrání tak tomu, že na něco zapomenete. Navíc postupné nakupování nezatíží vaši peněženku najednou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *