Inspirujeme

Jak se dostat po porodu do formy díky keto dietě?

Už uplynul nějaký ten týden od okamžiku, kdy jste v náručí poprvé sevřela svoje děťátko, které jste několik měsíců nosila pod srdcem? Tehdy vás zaplavila vlna lásky, na které jste se dosud vezla a nic než děťátko neřešila. Teď si ale začínáte uvědomovat, že už to je od porodu nějaká doba, ale vy stále máte nějaká ta kila navíc. Jak se jich zbavit?

S dietou nespěchejte

Kila jste nějakou dobu nabírala, po celou dobu vypadal jinak i váš jídelníček. Tělo se měnilo, ovlivňovaly ho hormony. I když se na vás ze všech stran valí informace o tom, že z porodnice odejdete zase štíhlá, realita je jiná. Tělo každé z nás regeneruje jinak, v každém případě ale už jednou provždy bude jiné.

Těhotenství a mateřství na něm zanechá stopy, to ale neznamená, že hned musíte držet dietu. Teď je přece nejdůležitější ten váš malý uzlíček, který právě spinká v postýlce nebo kočárku.

Jak by měl vypadat jídelníček kojící ženy?

Každá maminka, která své děťátko kojí, by se měla zaměřit na složení jídelníčku. Ten by měl být pestrý, chybět v něm nesmí ovoce, zelenina, vláknina a vše, co maminka i miminko potřebují. Podcenit nesmíte ani spánek a dostatečný pitný režim. To všechno tvorbu mateřského mléka ovlivňuje.

Jakmile ale děťátko povyroste, začne baštit příkrmy a vy kojení ukončíte, teprve tehdy je tu čas na dietu. Ideální je v takovém případě nízkosacharidová dieta nebo keto dieta.

Jak funguje keto dieta?

Ketodieta slibuje účinné a rychlé hubnutí i bez toho, abyste museli trávit dlouhé hodiny v tělocvičně. Funguje úplně jinak než ostatní diety, nehrozí u ní ztráta svalové hmoty ani jojo efekt. Spočívá ve snížení příjmu sacharidů, díky čemuž se tělo dostanete do stavu ketózy, což je přirozený metabolický stav.

Během něj hledá jako zdroj energie něco jiného než sacharidy, nahradí je ketonovými látky, které vzniknou v játrech z vlastních tukových zásob. Vy díky tomu budete hubnout.

Kromě toho, že snížíte příjem sacharidů, zvýšíte také příjem kvalitních bílkovin, čímž ochráníte svalovou hmotu a zasytíte se, takže nebudete hladovět. Dojde i ke snížení inzulinové rezistence.

Zdroj: fotobanka

Jaká jsou základní pravidla keto diety?

  • Z jídelníčku vyřaďte sladkosti a slazené limonády, celkově snižte příjem sacharidů a nahraďte je tuky a proteiny.
  • Nejezte přílohy jako pečivo, brambory, klasické těstoviny apod.
  • Hlídejte si pitný režim.
  • Jezte libové maso, ryby i mořské plody.
  • Pozor si dejte na ovoce a zeleninu s vysokým obsahem cukrů.
  • Konzumujte denně proteinová jídla, 500 g povolené zeleniny (salát, brokolice, okurka, kedlubna, špenát apod.) a 30 g ořechů a semínek.
  • Používejte olivový, kokosový a sezamový olej.
  • Ke svačince si dopřejte proteinovou tyčinku nebo proteinový koktejl.
  • Jíst můžete i vajíčka, tučné sýry a tvaroh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *