Finance

Jak pojistit děti na cestu?

Léto je v plném proudu, většina z nás si během něj dopřeje i nějakou tu rodinnou dovolenou. Máte ji ještě před sebou a řešíte, co všechno s sebou musíte vzít a zařídit? Máte uzavřené cestovní pojištění? Že ne? Pak to rychle napravte.

Cestovní pojištění jako základ každé cesty

Nikdo z nás neví, co se během dovolené může přihodit. I když nechceme malovat čerta na zeď, i během dovolené se prostě může stát hromada věcí, které tu dovolenou pěkně znepříjemní. A když se na ni vydáváte s dětmi, platí to dvojnásob.

Cestovní pojištění stojí pár korun, vaši peněženku a úspory ale ochrání před mnohem větší ztrátou. I takový transport do nemocnice nebo doplatek za léčebné výlohy se totiž mohou vyšplhat do závratných výšin, o převoz do vlasti nebo trvalých následcích ani nemluvíme.

Víte, že s dětmi se vám na dovolené snadno stane i nehoda typu politý koberec nebo rozbitá váza? I v takovém případě po vás provozovatel určitě bude chtít náhradu.

Proč nestačí celoroční pojištění ke kartě?

Že máte pojištění ke kartě a Evropský průkaz pojištění? Možná vás to překvapí, ale nic z toho vám neposkytne dostatečnou ochranu. Pojištění ke kartě mívá poměrně nízké pojistné limity, takže byste zbytek museli doplatit, a evropský průkaz vám sice zajistí ošetření v zemi EU, ale jen ve státním zařízení, a i to po vás bude chtít nejspíš různé doplatky.

Zdroj: fotobanka

Co všechno může cestovní pojištění krýt?

Pojištění na cesty byste si měli sjednat ať už vyrážíte na dovolenou v Čechách, u sousedů na Slovensku, u moře, v Alpách, i ve vzdálených a exotických destinacích. Co si můžete pojistit?

  • Léčebné výlohy
  • Pojištění trvalých následků
  • Asistenční služby, které vám budou nonstop k dispozici a pomohou jak s cizojazyčnou komunikací, tak vám poradí v případě potřeby nejbližší smluvní zdravotnické zařízení.
  • Úrazové pojištění, protože i úrazy se na dovolené stávají a je nepříjemné, když kvůli tomu pak třeba nemůžete chodit nějakou dobu do práce a přijdete o příjem.
  • Pojištění zavazadel, protože stačí chvilka nepozornosti a někdo vám ukradne kufr nebo kabelku.
  • Pojištění odpovědnosti za škodu pro případ, že někomu jinému svým neúmyslným jednáním způsobíte škodu na zdraví nebo majetku.
  • Pojištění storna zájezdu. Pro mnohé z nás je noční můrou představa, že jsme za dovolenou zaplatili tisíce a pak ji krátce před odjezdem budeme z vážných důvodů muset zrušit a přijdeme tak o peníze. Díky pojištění storna dostanete většinu storno poplatku (většinou až 80 %) zpět.
Pozor na pojistné limity

Maximální částku, kterou pojišťovna v případě pojistné události vyplatí, označujeme jako pojistný limit. Od jeho výše se odvíjí cena pojištění, nevyplatí se ho ale podcenit. Na cesty po Evropě si sjednejte limit aspoň 3 miliony korun, mimo Evropu a na zimní lyžařskou dovolenou pak aspoň 5 milionů Kč.

Náš tip na závěr: Cestovní pojištění si můžete sjednat i online, třeba cestou na letiště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *