Before header area

Nový eko trend: Prací papírky

Už jste zaregistrovali prací papírky? Že ne? Pojďte se na ně s námi podívat! Nejen, že se jedná o novinku, ale především se jedná o český výrobek. Za celým konceptem stojí mladá autorka, která se neváhala vrhnout do start-upového projektu.

 

Od studentského projektu na trh

Za projektem stojí Petra Doubková, která se v roce 2021 přihlásila do soutěže o nejlepší Start-up. Soutěž pořádala Technická univerzita v Liberci a Petře se podařilo vyhrát. To byl ale pouze začátek, protože cesta na trh byla přeci jen o něco složitější. Následoval další vývoj, vlastní výroba a až poté mohly jít papírky do prodeje. Výrobu se podařilo nastartovat díky portálu Hithit.ct, na kterém se Petra o přízeň ucházela již dvakrát. Napoprvé vybrala 102 % částky, kterou si vytyčila. Při druhé akci to bylo neuvěřitelných 306 %! Cílem druhé kampaně na Hithit.cz bylo vybrat dostatečné prostředky na vytvoření papírků s novou parfemací a také papírků bez parfému.

 

Co to jsou prací papírky

Jedná se o prostředek k praní prádla, který nemá podobu prášku, gelu či kapslí, ale malých papírků. Důvod, proč si Petra zvolila právě podobu papírků, je jednoduchý. Gely obsahují z 80 % vodu, prací prášek váží o 98 % více než prací papírek. Tedy Petra dokázala vytvořit prací prostředek o minimální váze s tím, že jeho distribuce bude ekologicky výrazně šetrnější (šetří uhlíkovou stopu, cenu energie za dopravu  a navíc snižuje potřebu plastových obalů) a zároveň domácí skladování bude mnohem pohodlnější.

 

Pro koho jsou papírky určeny

Pro každého. Slouží k praní barevného, černého i bílého prádla, hodí se pro praní při nízkých teplotách (i v ruce), jsou vhodné na cesty, protože jsou skladné, navíc se papírek snadno přepůlí či rozčtvrtí, takže není problém použít jen maličko pracího prostředku. Papírek se aktivuje namočením do vody bez ohledu na její teplotu.

Prací papírky šetří místo doma, protože krabička obsahující 60 pracích dávek má rozměr malého sešitu formátu A5. Jeden papírek váží 3g. Prací papírky jsou stoprocentně rozložitelné, složení je minimalistické, obsahují jen šest složek.

Eko šetrnost

V čem jsou tedy papírky ekologické? Šetří obalový materiál, snižují uhlíkovou stopu, šetří přírodní zdroje. K výrobě papírků se spotřebuje mnohem méně vody než při výrobě pracích gelů. Složení eko není, přesto v papírcích nenajdeme nepotřebné přísady. Kompletní složení včetně vysvětlení není tajemstvím, autorka jej uvádí na svém webu. Navíc je papírek stoprocentně rozložitelný.

Vůně

Prozatím je na trhu pouze vůně lučních květů. Nechá se ale očekávat, že další verze po završení úspěšní hithitové kampaně přijdou na trh velmi brzy.

Abychom ověřili, zda se nejedná pouze o reklamní tah, vyzkoušeli jsme pro vás prací papírky a závěr? Perou. Jsou pohodlné a skutečně velmi skladné. Navíc příjemně voní, a to nejen samotné papírky po otevření balení, ale voní také čerstvě vyprané prádlo.

 

A co dál?

Papírky byly zařazeny i do srovnávačky eko pracích produktů, mrknout se můžete tady.

 

Zdroj foto: Fotobanka


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup