Zdraví

Po porodu zpět do formy

Těhotenství ženské tělo změní, o tom není třeba debatovat. Ale jak docílit toho, aby se vaše postava vrátila k původní před dítětem? A kdy začít?

Vaše tělo devět měsíců tvořilo a nosilo nový život. Nemůžete od něj tedy čekat, že se vrátí k původní podobě za jeden den. Stejně tak nemůžete čekat, že se za týden vrátíte do formy.

Nevšímejte si instagramu

Je toho plný internet – plochá bříška slavných jen pár dní po porodu. Jsou zdrojem trápení mnoha ostatních maminek, které se vrátili z porodnice a vypadaly, jako by teprve měly rodit.

Plochá bříška na instagramu jsou dost často upravená filtrem, slavná modelka navíc zatahuje bříško apod. Nesmíte se tedy nechat převálcovat představou, že je s vámi něco špatně, když vaše bříško vypadá jinak.
Abychom těmto slavným influencerkám nekřivdili, opravdu se najdou ženy, které vypadají po porodu tak, jako by nikdy nerodily. Ale je jich minimum, rozhodně ne plný Instagram.

Vhodné jsou procházky

Asi vás nepotěšíme, ale nespěchejte. Určitě si dopřejte klidné šestinedělí a nechte tělo, aby se zotavilo z těhotenství a porodu.

Jakmile se na to cítíte, můžete pomalu začít cvičit, ale zpočátku naslouchejte svému tělu a nic nepřehánějte. Silová cvičení či kardio však nejsou vhodné, protože svaly uvolňují toxiny, které přecházejí do mateřského mléka.
Volte tedy spíše přirozený pohyb ve formě procházek rychlou chůzí. Vhodné je také plavání.
Po celou dobu ale myslete na to, že kvůli těhotenství máte uvolněnější kyčle a kojení odvápňuje kosti. Toto vše může vést k nepříjemným úrazům.

Na drastické diety zapomeňte zvláště tehdy, pokud kojíte. Kojící ženy totiž potřebují o 2 500 kJvíce, než běžně.
Miminko je závislé na kvalitě mateřského mléka, a pokud toto mléko bude ochuzeno o důležité živiny, protože držíte dietu, bude mít miminko problémy s vývojem.
Myslete tedy hlavně na sebe a své miminko, to ostatní se může vyřešit později.

Autor: Soňa J.