Rady a tipy

Výběr dětského prostěradla nepodceňujte

Zbývá vám už jen pár týdnů, než na svět přivedete nového člena rodiny a přemýšlíte, co ještě musíte připravit? Oblečení máte vyprané a vyžehlené, kočárek čeká v obchodě nebo u příbuzných, dětský pokoj je vymalovaný, nábytek máte. A co postýlka? Už jste ji vybavili? Ne? Nejvyšší čas to napravit!

Co všechno patří do dětské postýlky?

Dětská postýlka se stane královstvím vašeho děťátka. Právě tady bude trávit spoustu času ve dne i v noci. Samozřejmě ho mezitím budete chovat a vozit v kočárku nebo nosit v šátku nebo jiném nosítku, ale postýlka je prostě postýlka. Děťátko by se v ní mělo cítit příjemně a bezpečně. Co v ní nesmí chybět? Rozhodně matrace, dětské prostěradlo a povlečení.

Tip číslo jedna: Matrace pro děti

V každé postýlce má své místo matrace, která by měla odpovídat rozměrům postýlky. Matrace do ní musí přesně pasovat, aby byla bezpečná a nehrozilo, že si dítko skřípne prstíky v mezerce.

Matrace by měla být kvalitní a poskytovat správnou podporu dětskému tělíčku, aby se páteř mohla správně vyvíjet. Zároveň je důležitá její prodyšnost, která zajistí stálost přirozené tělesné teploty a také tvrdost. Matrace pro děti nesmí být ani příliš tvrdá, ani příliš měkká.

Zdroj: fotobanka

Tip číslo dva: Prostěradlo

Na matraci patří prostěradlo. To je v těsném kontaktu s dětskou pokožkou, takže by ji nemělo nijak dráždit, mělo by od těla odvádět pot, být savé a prodyšné. Jak ho vybrat?

Nejprve si vyberte materiál

Výběr prostěradla často podceňujeme, bereme ho jen jakousi samozřejmost. Přitom i od něj se odvíjí kvalita spánku. Když bude děťátko zpocené, nebo ho prostěradlo bude škrábat, bude se neustále probouzet a bude rozmrzelé, stejně jako vy.

  • Klasikou jsou bavlněná dětská prostěradla, která mohou mít po celém obvodu všitou gumu, díky které perfektně obemknou matraci.
  • Velmi oblíbená jsou froté prostěradla, který bývají vyrobena z 80% bavlny a 20% polyesteru. Jsou pružná a v kombinaci s napínací gumou na matraci bezvadně sednou.
  • Na matraci v dětské postýlce můžete dát i jersey prostěradlo, které kromě bavlny obsahuje i elastan, díky kterému je krásně pružné. Díky všité gumě skvěle obepíná matraci.
  • Vhod může přijít i nepropustné prostěradlo, které matraci ochrání před znečištěním.

Pak přichází na řadu rozměry

Vybíráte prostěradlo do dětské postýlky nebo dětské postele? A jak velkou postýlku máte? Její velikosti a velikosti matrace přizpůsobte i velikost prostěradla. Do postýlky se nejčastěji pořizují prostěradla rozměru 60 x 120 cm nebo 70 x 140 cm, do klasické postele 80x 200 cm, nebo 90 x 200 cm.

A co barva?

Prostěradlo do dětské postýlky může být klidně barevné, mělo by ale ladit s povlečením a ostatním vybavením interiéru. Děti zaujme veselé prostěradlo s obrázky.

Tip číslo tři: Dětské povlečení

Ani výběr dětského povlečení nepodceňujte. Vyberte takové, které je příjemné na tělo, je prodyšné a savé. Vsadit můžete na bavlnu, flanel nebo krep, opět klidně s veselými dětskými motivy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *