Inspirujeme

Nepodceňujte výběr místa pro žádost o ruku!

Významný moment jako je žádost o ruku je třeba pečlivě promyslet. Nejde jen o to, jak požádáte o ruku, ale i kde tak učiníte. Vybrané místo a jeho atmosféra dopomohou vytvořit krásnou společnou chvíli, na kterou jen tak nezapomenete. 

Jak vybrat to pravé místo pro žádost o ruku

Při hledání dokonalého a co nejvíce osobního místa pro žádost o ruku jsou důležité 3 věci – naslouchání své partnerce/partnerovi, pokládání otázek a vaše společné vzpomínky. 

 • Zamyslete se, kdy je váš partner či partnerka nejšťastnější a uvolněný/á. Je to spíše někde v přírodě nebo na společenské události? Má raději intimnější místa o samotě nebo miluje být v centru dění? Poptejte se i nejbližších.
 • Pomozte si konverzační hrou. Užitečným pomocníkem mohou být čím dál více populární konverzační karty pro hluboké rozhovory. Mezi nimi mohou být otázky typu: „Kdybys mohl/a kamkoliv na světě, kam bys jel/a? nebo Jak vypadá tvůj ideální romantický den? Získáte tak indicie k místu, které by mohlo být to pravé pro vaši žádost.
 • Popřemýšlejte nad místy, která jsou “ta vaše”. První rande, polibek nebo místo, kde jste si poprvé vyjádřili lásku. O romantiku nebude nouze.
 • Vyberte takové místo, kam se budete moct vracet. Není nad to si připomínat krásné pocity spojené s místem a daným okamžikem. Myslete na to i při výběru – zavřená restaurace či tisíce kilometrů vzdálené místo vám nostalgické vzpomínání mohou narušit.

Tipy na místa, kde požádat o ruku

Plánování zásnub je o hledání inspirace. Každý krok – od výběru zásnubního prstenu až po nalezení toho pravého místa – by měl být spojen s pocitem „To je ono!“. Pojďte se inspirovat s námi:

Je libo trocha soukromí

 • Nechte kouzlit přírodu

Nic nepomůže k dokonalé atmosféře jako příroda sama. Když pozorujeme východ či západ slunce nebo noční oblohu, umíme zpomalit a užívat si přítomnosti. Takový moment je tím pravým pro vyslovení se. Hodit se vám může deka, repelent, svíčka ve skle či oblíbené jídlo a pití. Zvažte i to, zda vaše polovička netrpí alergií a je spíše ranní ptáče nebo noční sova.

 

 • Nostalgické místo

Nechte si vyprávět, jaká místa z dětství či dospívání v ní/něm vyvolávají pořád silné pocity a šťastné vzpomínky. Případně vyberte vaše společné místo, kde jste zažili něco nezapomenutelného. Věřte, že vaši partnerku/partnera dojme na tomto místě být a spojit ho s výjimečným momentem jako je žádost o ruku.

Zdroj: fotobanka

Na veřejnosti – více lidí, více emocí

Někteří lidé milují sdílet radostné chvíle s ostatními, zážitek se tím pro ně stává ještě intenzivnějším. Zároveň je dobré si předem promluvit o tom, že si vás partner/ka opravdu touží vzít. Nechcete je přece dostat do úzkých před velkým davem lidí.

 • Velkolepě na koncertě či v divadle

Scénu jako z filmu je možné zažít i v realitě. Stačí trocha štěstí. Pokud víte, že vaše drahá polovička má oblíbenou kapelu či konkrétní představení, zkuste se domluvit s pořadateli nebo oslovit konkrétního umělce, zda by mohli být vašimi spiklenci. Nejlépe během písně, která je TOU nejoblíbenější.

 • Rodinná či přátelská sešlost

Máte-li opravdu blízké vztahy s rodinou nebo přáteli, proč je nezahrnout do vaší velké chvíle? Můžete se s nimi dohodnout, ať vám pomohou uspořádat skvělé překvapení nebo je šokovat stejně jako vaši přítelkyni/přítele. Abyste si mohli být opravdu jistí, že taková žádost je dobrou volbou, zeptejte se někoho z jeho/jejích nejbližších.

Trocha adrenalinu

Ne každého dostane do kolen romantická večeře při svíčkách. Někteří naopak milují akci, překračování svých limitů a pocit vzrušení. Tak co spojit žádost o ruku s místem, kde vám bude bušit srdce jako o závod?

 • Zažijte společný vrchol

Desítky kilometrů za vámi, endorfiny proudící tělem z radosti úspěšně zdolaného kopce a nádherný výhled. Sám o sobě je tento moment skvělým zážitkem a vy ho ještě okořeníte tajemnou krabičkou s překvapením. Na to se snad ani nedá říci ne.

 • Vzhůru do oblak

Letíte skrz hluboká údolí, vysoké lesy i nad obřími jezery – v tu chvíli si připadáte volní jako ptáci. Takový pocit lze zažít při zipline, tedy skluzu po ocelovém laně. Dechberoucí výhledy a třpytivý prsten zní jako nabídka, co se neodmítá, no ne? Pokud by to ale přece jen bylo už trochu moc, stejně krásný zážitek může nabídnout i let horkovzdušným balonem.

 • Únikovka s odměnou

Žádost o ruku zakomponovaná do únikové hry je skvělá pro všechny hravé duše, co si rády namáhají hlavu. Nejen, že se vaše partnerka či partner skvěle pobaví, ale ještě dostane odměnu, na kterou jen tak nezapomene.

Závěrečné tipy:

  • Naplánujte, co si vezmete na sebe. Důležitější je v tomto případě praktičnost než estetická stránka. Měli byste mít dostatek místa na uschování krabičky s prstýnkem. Ten bude hrát hlavní roli v celém zásnubním rituálu
  • Budujte atmosféru. Přemýšlejte o tom jako o filmu. Než vyzradíte pointu, musíte budovat napětí a zvědavost, co přijde dál. O to víc intenzivní pak emoce budou.
 • Myslete i na to, co se může pokazit. Jsou totiž věci, které neovlivníte – počasí, náladu parnerky/partnera nebo množství lidí. Promyslete různorodé scénáře a buďte otevření případným změnám.

Celé si to užijte. I kdyby vše nevyšlo podle plánu, berte to s humorem. Hlavní je záměr a důvěra v to, že partner/ka řekne ano. Držíme vám pěsti!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *