Inspirujeme

Vyberte si z dětských povlečení různých barev a typů to pravé

Máte doma malého neposedu, který spí ve svojí vlastní postýlce? Nebo už jí odrostl a vy ho chcete stěhovat do velké postele? Ať tak, či tak, určitě ocení, když tam bude mít krásné, a hlavně příjemné povlečení, které ho bude provázet na cestě do říše snů.

Povlečení je stejně důležité jako postel

Každý z nás potřebuje k životu spánek, u dětí to platí dvojnásob. Kdy jindy by doplnily energii, kterou za celý den vydaly na objevování světa? Všechno je pro ně nové a takové dětské bádání dá pořádně zabrat.

Spánkem děti tráví každý den několik hodin, měly by pro něj mít vyhrazené místo, které se stane takovým jejich malým královstvím. Chybět nesmí postel, kvalitní matrace, prostěradlo a taky dobře vybrané dětské povlečení. Proč záleží i na něm?

No jen si to představte. Právě povlečení je přece v těsném kontaktu s naší pokožkou. Když nás bude škrábat, budeme se pod ním potit nebo nám pod ním bude zima, asi se moc nevyspíme.

Na čem záleží při výběru povlečení pro děti?

Postel je dominantou každého dětského pokoje, zdobit by ji mělo pěkné povlečení. Většina z nás se tím řídí, zapomínáme ale na jednu důležitou věc. Design není tím nejdůležitějším parametrem pro to, aby se v posteli dítěti dobře spalo. Jak tedy vybrat to pravé povlečení?

Nejprve se zamyslete nad materiálem

Materiál je tím nejdůležitějším, co bychom si při výběru povlečení měli hlídat. U povlečení pro děti to platí dvojnásob, jejich pokožka je ještě citlivější než ta naše, dospělácká. Materiál by měl být savý, prodyšný, příjemný na dotek a s certifikací pro použití dětmi. A z čeho se povlečení pro děti vyrábí?

  • Klasikou, na kterou nejen pro děti nedaly dopustit už naše babičky, je povlečení z bavlny. Je prodyšné, savé, příjemné na dotek a snese i vysoké teploty praní a žehlení.
  • Hitem dnešní doby je povlečení z mikrovlákna, které je lehké jako pírko, jemné jako hedvábí, navíc rychle schne a žádní roztoči se v něm nezabydlí. Spát pod ním mohou i alergici.
  • Dětem se bude dobře spát i pod krepovým povlečením, které se nežehlí.
  • V zimě děti i dospělé zahřeje povlečení z flanelu.

 

Zdroj: fotobanka

Dobře vyberte velikost

Ano, i na té záleží. Povlečení do dětské postýlky má jiné rozměry než to dospělácké a je třeba na to nezapomenout.

  • Do dětské postýlky se používá povlečení o rozměru 135 x 100 cm pro přikrývku a 40 x 60 cm pro polštářek.
  • Do velké postele už můžete koupit povlečení klasických rozměrů, tedy 140 x 200 cm pro přikrývku a 70 x 90 cm pro polštář.

Jakému zapínání dáte přednost?

Vsadíte na zakládací povlečení, povlečení s knoflíky nebo povlečení se zipem? Výběr je jen na vás.

Teď přichází na řadu ten design

Konečně jste se dočkali, ten můžete vybrat motiv. Děti ocení, když na povlečení najdou obrázek svého oblíbeného hrdiny nebo zvířátka. Klidně je přizvěte k výběru, vždyť pod povlečením budou spát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *