Rady a tipy

Do lázní s dětmi? V Mariánských Lázních žádný problém!

Uvažujete o tom, že část letošní letní dovolené strávíte v lázních, a to i přesto, že máte malé děti, pro které nemáte hlídání? Vsaďte na Mariánské Lázně a uvidíte, že si to všichni užijete!

Do lázní mohou mladí i ti starší

Ať je vám pět, deset, dvacet, třicet, padesát nebo sedmdesát, lázně jsou pro vaše tělo doslova požehnáním. Zajdete si na masáž, tělo necháte odpočívat ve vířivce nebo koupeli, zajdete si zaplavat, ochutnáte minerální prameny.

Lázně jsou určeny pro osoby v každém věku. Když si je navíc vyberete správně, pobyt v nich si užije celá rodina.

Zdroj: fotobanka

Lázně s dětmi? Jedině Mariánky!

Děti nechcete nebo nemůžete nechat doma, přesto byste do těch lázní opravdu rádi? Pak vsaďte na Mariánské Lázně, nejmladší lázně z proslulého lázeňského trojúhelníku.

Sice se nemohou pochlubit žádnou závratně dlouhou historií, přesto patří mezi ty nejoblíbenější. Navíc se do nich hosté často a rádi vrací. A ne jen tak obyčejní hosté. Mariánské Lázně si v minulosti oblíbil i J. W. Goethe, Antonín Dvořák, Ema Destinová, T. G. Masaryk, Jan Neruda a další. Proč jsou tak oblíbené?

  • Na místě, kde ještě docela nedávno byla bažina a neprostupný prales, dnes najdete elegantní hotely a útulné penziony.
  • Kolem hotelů se rozprostírá park, který si zamilujete na první dobrou. Zahradní architekt Václav Skalník nechal zasypat rokle, vysušit bažiny a založil nádherné parky, ze kterých se můžete těšit dodnes.
  • Projít se můžete po lázeňské kolonádě, která k lázním jednoznačně patří.
  • Její dominantou je Zpívající fontána, kterou by aspoň jednou za život měl slyšet každý. A kdo ji neslyšel, ten jako kdyby v lázních ani nebyl.
  • Mariánských Lázních i kolem nich je spousta turistických cílů, které si nesmíte nechat ujít. Co třeba park miniatur Boheminium, Geologický park Mariánské Lázně, Naučná stezka Kladská, rozhledna Hamelika, zámek a hrad Bečov nad Teplou, hrad Loket nebo třeba rodinný pivovar Chodovar a další?
  • Nedílnou součástí lázeňského hosta je pohárek na minerální prameny. Těch je tu několik, všechny jsou studené. Mezi nejznámější patří Lesní pramen, Karolinin pramen, Ferdinandův pramen, Rudolfův pramen, Ambrožův pramen a Křížový pramen.
  • Jednoduchá dostupnost. Mariánské Lázně jsou jen 2 hodiny po dálnici nebo Pendolinem z Prahy.

Na co se mohou těšit děti?

Co si budeme povídat, dovolená s dětmi může být pěkně náročná. V lázních pak dvojnásob, protože vy chcete na nějakou proceduru, ale váš potomek nikam nechce a vyžaduje nějakou zábavu. Co když vám řekneme, že v Mariánských Lázních je možné obojí?

Vy si zajdete na proceduru, zahrát golf, necháte tělo hýčkat pod rukami maséra, vyrazíte do divadla nebo na koncert, zajdete si do kavárny a děti se budou bavit díky animačnímu klubu Coolonáda. Užijte si léto se vší parádou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *