Rady a tipy

Začínáme sbírat Pokémony

A je to tady! Už i vaše dítě přišlo domů s kartičkami a zahlásilo „chci sbírat Pokémony“. Po prvotním nadšení, že vaše dítě něco začalo bavit, vám spadne čelist, když se podíváte na ceny balíčků a alb. A když už do toho investujete tolik peněz, tak přeci nechcete, aby vaše malé naivní dítě někdo při první příležitosti okradl, že? Takže hurá, sbíráte Pokémony.

Jen pro upřesnění, s kartičkami se dá samozřejmě hrát. Každý pokémon má určitou sílu a schopnosti. My se v tomto článku zaměříme pouze na sbírání.

Jak začít?

Není to tak jednoduché. Jsou různé druhy sérií a vy si musíte ujasnit, které budete sbírat. Chcete sbírat jen foilové? Nebo dle druhů – travní, ohnivé? Můžete sbírat i dle jména a udělat si sbírku například jen s Pikachu. Další možností je sesbírat všechny ze série basic či Pokémony z první 150ky.

Boostery

Pod tímto názvem se schovávají balíčky, ve kterých se nachází 10 náhodně namíchaných karet z vybrané edice. Je to tedy nejpohodlnější způsob, jak se sbíráním začít a vytvořit si základ.

V těchto balíčcích můžete dokonce najít i vzácné Pokémony V a VMAX. Jsou to nejoblíbenější Pokémoni z let 2020 a 2021.

Pokud tedy vaše dítě začalo sbírat Pokémony a vy mu chcete udělat radost, kupujte mu booster balíčky, ať si vytvoří svou základní sbírku.

Poté si již bude stejně sbírat dle sebe a svých kamarádů, ale pro začátek je dobré mu pomoci.

Hlavně dejte pozor na fake karty. V mnoha obchodech se dají koupit nepravé karty a poznáte je tak, že základní booster balíček namísto 139 Kč stojí například 39 Kč. Tyto kartičky se již na první pohled liší a nemají žádnou sběratelskou hodnotu.

Zkušenější sběratelé se však budou snažit je vašim začátečníkům vnutit a obrat je tak o jejich cenné kartičky. S dětmi si o tomto určitě promluvte, protože někteří sběratelé to dělají schválně. Nakoupí si fake karty a ty poté mění za originály.

Tak sbírání Pokémonů zdar!

 

Autor: Soňa J.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *