Rady a tipy

Jak vybírat květinu podle příležitosti?

Naše životy jsou plné nejrůznějších událostí. Některé jsou veselé, jiné smutné, všechny ale k životu patří. Stejně tak k nim patří květiny. Darujeme je jen tak pro dobrou náladu, jako omluvu, přání, ale i jako kondolenci. Jak vybrat tu pravou květinu?

Kytice řekne víc než tisíc slov

Květiny jsou univerzálním dárkem, který se hodí pro každou příležitost. Vyjádří víc, než bychom sami řekli třeba tisíci slovy. Jen je třeba je správně vybrat. Květinářství jsou plná různých pestrobarevných kvítků, s výběrem vám pomohou zkušení floristé. Nebo se můžete řídit citem a tradicí.

Jak vybrat tu pravou květinu?

Pokud budoucího obdarovaného znáte, máte o starost míň. Ideální je řídit se tím, co má rád. Když miluje gerbery, ale nesnáší karafiáty, co mu darujete? Jasně, že gerbery.

Jenže když přijde na smutnou událost, nebo obdarovaného moc neznáte, protože jste ho neviděli nebo jen párkrát, je to trochu složitější. V tu chvíli přichází na řadu tradice a význam květin.

Zdroj: fotobanka

Jako květinu přinést na první rande?

Čeká vás první schůzka a lámete si hlavu, čím ženu překvapit? Květinou rozhodně nešlápnete vedle, dejte ale přednost takové, která nebude nijak překážet. Vsaďte na jednu rudou růži, slunečnici, tulipán nebo orchidej.

Jakou květinu vybrat k narozeninám?

K narozeninám se hodí vazba z několika druhů květin, její velikost je třeba přizpůsobit tomu, zda jde o významné životní jubileum nebo ne. Pokud žena slaví kulaté narozeniny, nebojte se jí darovat tolik květů, kolik jí je let. Taková kytice z růží vykouzlí slzy štěstí v každém oku.

Víte, že k svátku můžete vybrat stejnou květinu, jen menší vazbu?

A co výročí?

Blíží se výročí svatby nebo seznámení a vy chcete věnovat nějakou netradiční kytičku? Nechcete za každou cenu růže? Ke každému výročí patří druh květin. K 5 letům bílé kopretiny, k 10 letům narcis, k 15 letům růže, k 20 letům astry. 25 let je spojeno s iris, 40 let s liliemi.

Jaké květiny vybrat na pohřeb?

Další příležitost, která si přímo říká o květiny. Sice není radostná, kytice k ní ale patří. Mezi nejběžnější smuteční květiny patří chryzantémy, růže a lilie.

Zdroj: fotobanka

Květina jako omluva

Potřebujete vyžehlit průšvih? Omluvit se za hádku? Na něco jste zapomněli? Srdce každé ženy obměkčí květina. Nejlépe sáhněte po nějaké exotičtější krásce, kterou běžně nekupujete, třeba lilii nebo orchideji.

Kytička na Valentýna

Růže jsou klasikou, kterou prostě chybu neuděláte. Hodí se i na Valentýna, ideálně ty růžové, které vyjadřují něžnou romantickou lásku, nebo ty rudé, které jsou symbolem vášně.

Jakou květinu pro malou slečnu?

I malé holčičky rády dostanou kytičku k narozeninám, svátku nebo jiné příležitosti. V každém případě by měla mít menší rozměry, ideálně v něžných tónech růžové nebo oranžové. Co takhle asltromerie, frézie nebo mini karafiáty?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *