Rady a tipy

Jak na rychlé hubnutí?

Léto a doba dovolených je sice za námi, jsou ale mezi námi i tací, kteří tu svoji dovolenou mají teprve před sebou. Patříte mezi ně i vy? Začínáte se připravovat na dovolenou a plavky a oblečení, které jste si chtěli vzít s sebou jsou vám těsné? Chcete do oblečení rychle zhubnout, ale nevíte jak? Čtěte dál!

Hubnout se dá i bez hladovění

Většina z nás si hned, jak padne slovo hubnout, představí, že bude hladovět a musí se rozloučit s mnoha potravinami, které miluje. Máme pro vás dobrou zprávu, hubnout nemusí znamenat hladovění.

Ano, některé diety jsou na něm postavené, když na ně vsadíte, většinou se krátce poté, co je přestanete držet, dostaví jojo efekt a vy ta kila, kterých jste se pracně zbavovali, naberete zpět. Takové diety jsou často docela drastické a dodržet je, to je skoro nadlidský úkol.

No jo, ale co tedy dělat, když máte pár týdnů před dovolenou a potřebujete rychle zhubnout pár kilo? Jak na hubnutí? Zkuste keto dietu!

Jak zhubnout rychle a bez jojo efektu?

Hubnutí představuje proces, během kterého dojde ke snížení tělesné hmotnosti jedince, ideálně tak, aby se kila za krátkou dobu zase nevrátila. Snížení hmotnosti může být způsobeno jak ztrátou tukové tkáně, tak té svalové. Svaly ale hubnout nikdo nechce, proto je důležité je ochránit.

I z toho důvodu je keto dieta skvělým způsobem, jak rychle a efektivně zhubnout. Je založena na snížení příjmu sacharidů a zvýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků. Když snížíte příjem sacharidů maximálně na 50 g za den, tělo zhruba během dvou dnů vyčerpá nahromaděné zásoby sacharidů a bude si jako zdroj energie muset hledat něco jiného. Konkrétně vsadí na tukové zásoby. Vy se jich začnete zbavovat a zároveň budete hubnout. To zní báječně, no ne?

Zdroj: fotobanka

Víte, že díky keto dietě se poměrně snadno dostanete do kalorického deficitu, který je pro shazování přebytečných kil zásadní? Váš energetický příjem totiž bude nižší než výdej a vy budete hubnout rychleji.

Jak ještě podpořit snahu zhubnout?

  • Jezte pravidelně. Ideální jsou menší porce vícekrát za den.
  • Hlídejte si složení stravy, ve které by měly být zastoupeny všechny makroživiny, tedy sacharidy, tuky a proteiny. Příjem sacharidů hlídejte a držte na minimu, tělu zároveň dopřejte dostatek bílkovin, tuků a vlákniny.
  • Dodržujte pitný režim. I ten má totiž zásadní vliv na vaši snahu zhubnout. I sklenice vody zasytí, navíc bude správně fungovat váš metabolismus.
  • Najděte si motivaci. Proč vůbec chcete zhubnout? Stanovte si reálný cíl a také nějakou malou odměnu za to, že ho dosáhnete.
  • Se slazenými nápoji a dalšími sladkostmi se rozlučte.
  • Dopřejte si víc zeleniny, nejlépe té zelené.
  • Hlídejte si dostatek kvalitního spánku, který je pro snahu zhubnout zásadní.
  • Hýbejte se. Pokud nepatříte mezi sportovce, začněte s pravidelnými svižnými procházkami, plaváním, jízdou na kole apod.
  • Když vás začne honit mlsná, mlsejte zdravě. Dejte přednost zelenině, povolenému ovoci nebo proteinovým tyčinkám či proteinovým koktejlům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *