Domácnost

Uspořádejte dětem párty!

Děti milují zábavu, rády tráví čas s rodiči i svými vrstevníky. Když se začne blížit čas jejich narozenin, s největší pravděpodobností se vás budou ptát, zda na ně mohou pozvat nějaké ty kamarády. Těžko jim něco odmítnout, takže i když máte práce nad hlavu a bude to pro vás znamenat dvě oslavy, kývnete. Jak připravit pravou dětskou party?

Léto je na party ideální období

Léto je tady a spolu s ním ideální čas na nejrůznější party, včetně těch dětských. Co si budeme povídat, stejně jako my rádi posedíme s přáteli nad grilovačkou za doprovodu hudby linoucí se z reproduktoru, děti nechtějí být v ničem pozadu a také touží po setkání s kamarády na zahradě.

Víte, že i když vám počasí nebude přát, můžete dětskou party uspořádat doma?

Tip číslo jedna: Jaký motiv bude party mít?

Tím prvním, co musíte udělat, je vybrat místo, kde se party odehraje. Když v tom máte jasno, je na místě vybrat nějaký motiv. Děti jsou hravé, cení každé zpestření. Co takhle námořnická party? Nebo party s oblíbeným pohádkovým hrdinou?

Na žádné dětské party taky nesmí chybět barevné balonky a konfety, tak si je včas nakupte a místo konání jimi vyzdobte.

Tip číslo dva: Všechny včas pozvěte

Bez vybraného data konání se neobejdete, s předstihem o něm ale všechny informujte. Vyhnete se tak zklamání z toho, že se na party nikdo nedostaví, protože všichni někam odjeli. Sepište si seznam hostů a pošlete jim třeba pozvánky. Učiňte tak aspoň týden nebo dva předem.

Zdroj: fotobanka

Tip číslo tři: Zajistěte pohoštění

Co by to bylo za party bez jídla a pití? Než si ale začnete sepisovat seznam, zjistěte si, zda některé z dětí netrpí třeba nějakou alergií. Určitě totiž nechcete, aby byl někdo smutný z toho, že nemůže ochutnat dort.

Víte, že na dětskou party jsou jako stvořené lívanečky nebo zdobené tousty, které připomínají třeba zvířátka? Podobně můžete nazdobit i ovoce a zeleninu.

Tip číslo čtyři: Vymyslete program

Děti nevydrží sedět, takže se jim musíte postarat i o zábavu. Hodit se budou deskové i venkovní hry, určitě nepohrdnou i nějakou tou soutěží. Sami to ale asi všechno nezvládnete, proto poproste o pomoc i někoho dalšího z rodiny nebo rodičů dětí. Jaké hry si můžete pro děti připravit?

  • Překážková dráha
  • Jídlo na provázku aneb Jak sníst pokrm, který je přivázaný na provázku bez použití rukou?
  • Židličkovaná, kdy děti chodí kolem židlí, kterých je vždy o jednu méně než dětí. Na koho židle nezbyde, ten vypadává a jedna židle se ubere.
  • Praskání nafouknutých balónků, která má vždy jeden z dvojice na sobě přivázané.
  • Co nebo kdo jsem? Jedno z dětí má na čele lísteček a hádá, kdo nebo co je.
  • Horká brambora, kdy předmět putuje z ruky do ruky po celou dobu, kdy se z bezdrátového reproduktoru line hudba. Jakmile hrát přestane, ten, komu předmět zůstal v ruce, vypadává.
  • Sochy, kdy děti tančí za zvuku hudby. Když hudba hrát přestane, děti se promění v sochu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *